Більше, ніж в Apple: як Бродський з компаньйонами “розводить” Ставицького на 17 млн доларів

Керівник Apple Тім Кук заробив за минулий рік 15 млн доларів. Він керує корпорацією з найбільшою капіталізацією у світі. Михайло Бродський керує матрасами “Венето”, сайтом “Обозреватель” та кількома іншими скандальними активами. Він хоче заробити 17 млн доларів на “БРСМ-Нафті”, кинувши свого колишнього партнера Едуарда Ставицького. Бідний Тім Кук – йому такі заробітки й не снилися. Але хто він такий у порівнянні з бізнес-генієм киянина Міші Бродського та його соратників?

Спочатку кілька слів про контекст. Коли Едуард Ставицький, за часів Януковича, очолював Держгеонадра, а потім працював міністром енергетики, його теща Валентина Ушакова була співвласницею мережі АЗС “БРСМ-Нафта”. Ось теща розрізає торта на дні народженні компанії разом з партнером Андрієм Бібою. 

Ой, це не теща. Це її зять Ставицький. Ну, ви зрозуміли внесок тещі у розвиток “БРСМ-Нафти”.

Майдан зробив із Еда Ставицького Натана Розенберга – колишній міністр так тікав із України, що змінив і громадянство, і власне ім’я з прізвищем. Він сподівався, що скоро відбудеться реставрація режиму Януковича, але цього не сталося. Вести бізнес як раніше виявилося неможливо. Натан хотів продати “БРСМ-Нафту” росіянам, але категорично проти був Біба. Тут партнери й посварилися. Далі розділили компанію. Наївний Біба думав, що на цьому все й закінчиться. Та Розенберг-Ставицький ну дуже хотів продати “БРСМ-Нафту” росіянам, для чого треба було заволодіти часткою Біби.

В Ізраїлі Розенберг-Ставицький зустрівся з російським аферистом Даніелем Болотіним. Це унікальний персонаж, пов’язаний із людьми з “Совєта Федерации” РФ, йому московські банки списали кредитів на сотні мільйонів доларів. Афера була дуже простою. Половину “БРСМ-Нафти”, яка належала Розенбергу-Ставицькому, було вирішено передати партнеру Болотіна голландцю Роланду Піперу. А далі мало спрацювати типове рейдерство – підробка документів юристів, реєстрація усіх активів Біби на підставну компанію. Андрій Біба детально розповідав Енкорру про ці хитросплетіння та підтверджував, що їхнім ініціатором був Болотін.

Забігаючи наперед скажу, що Болотіну не вдалося викинути з бізнеса Бібу. Бо одна справа – де-юре мати у власності активи (АЗС, транспорт, інше), інша – де-факто, тобто, фізично їх контролювати. Зрештою, перманентно воюючи, сторони зберігали плюс-мінус статус-кво, контролюючи кожен свою частку. Тим більше, у них виникла величезна проблема – це штраф за невиплату акцизного податку. Ціна питання – 1,8 млрд грн.

Авжеж, платити державі ніхто не збирався. Розенберг-Ставицький не державний діяч, а аферист. Болотін – такий же аферист. Логічно, що ця кліка могла здибати хіба що собі подібного афериста. Вона знайшла Михаїла Бродського. Той давно дружив з головою ДФСУ Романом Насіровим. Причому сім’ями: погляньте, як Насірова репостив син Михаїла – Юра.  

Тільки не кажіть, що Насіров – новий герой київських хіпстерів і це випадковість. На сторінці в Юри Михаїловича є ще більше згадок про Романа Насірова. Так само є вони і в самого Михаїла Бродського. Не лінуйтеся, поскрольте його фб-сторінку – там знайдете багато чого цікавого. Наприклад, вони коментять один одному гіфками. Як це мило

Бродський мав вирішити проблему з виплатою боргу державі через Насірова. Взамін Розенберг-Ставицький віддав родині Бродського частину активів в управління. Так брат Михаїла Євгеній стає директором “”БРСМ-Нафти та пов’язаної з нею “Нафтазахід”. Це була фатальна помилка міністра-втікача.

На скріні вище ви знайдете слід Роланда Піпера. Ось лінк на онлайн-реєстр Міністерства юстиції України – тисніть сюди, оберіть критерій пошуку “Юридична установа” та ведіть код ЄДРПОУ компанії 31826526. Частки БРСМ-Нафти розділені між ТОВ “Пром Сервіс 2000”, ТОВ “Фріз Оіл Груп”, компаніями “Корнетта Інвестмент ЛТД” та “Меліан Менеджмент ЛТД”.

ЗМІ багато писали і про цю аферу, і окремо про Піпера, думаю, укотре доводити зв’язок між Бродськими, Болотіним та голландцем – марна трата часу. Єдине, відзначу два моменти: іще в 2004-му про Піпера писали як про ІТ-стартапера (не даремно кажуть, що талановита людина талановита у всьому), а на фото нижче він разом Бродським на спільній прес-конференції. Хлопці особливо не турбувалися про те, аби “сховати кінці”. “БРСМ-Нафта” почала фінансувати баскетбольні турніри під егідою української Федерації (її очолює Михаїл Бродський). Не вірите, що все так просто? Читайте ”Обозреватель

Журналісти неодноразово писали, що Піпер – це всього лише ширма для Болотіна й Бродського. Слід за ним веде і в Росію. Сам Андрій Біба в інтерв’ю Енкорру, на яке я посилався на початку цієї статті, теж казав, що Піпер простий виконавець, стратеги там інші. Одначе, як не крути, голландець важлива фігура в цьому тріо, адже Розенберг-Ставицький переписав активи на його офшори.

З 2016 року Євгеній Бродський керує “БРСМ-Нафтою”. Встиг освоїтися. Й ось група аферистів Бродський-Болотін-Піпер вирішила “кинути” іншого афериста… Розенберга-Ставицького. Не зумівши перемогти в судових справах Бібу, міністр-утікач проявив свою слабкість: він вже не має колишнього впливу в Україні. А грошей мало не буває: частка новоспеченого громадянина Ізраїлю відійде переможцям – Михаїлу Бродському, Даніелю Болотіну та Роланду Піперу.

З повідомлення на профільному сайті “Нафторинок”  днями ми дізналися, що суд Белізу (так, це офшор) наклав арешт на майно компаній Меліан і Корнетта. Це компанії зареєстровані на Піпера й вони володіють частками в “БРСМ-Нафті”. Судове рішення забороняє відчужувати, розпоряджатися або зменшувати вартість будь-яких активів в розмірі до 17 млн доларів. За цим посиланням ви знайдете копії судових рішень, які потрапили до моїх рук. Там вказані позивачі, специфіка претензій та компанії, до яких вони висунуті.

Ось перша сторінка рішення суду:  

А ось вказані кілька десятків арештованих українських компаній, якими володіли “Корнетта” і “Меліан” Піпера. На них і були записані АЗС, які відійшли Розенбергу-Ставицькому після поділу бізнеса між ним та Бібою (зараз на ринок виводиться новий бренд під ці заправки – Motto):

З Піпером судяться кілька іноземних громадян, за якими стоять Бродський, Болотін та, власне, сам голландець. Сума претензій – трохи більше 17 млн доларів. По факту, Розенберг-Ставицький вже зараз не може розпоряджатися активами, які записані на офшори Піпера. Наступний крок – перереєстрація на офшори, безпосередньо підконтрольні Бродському, Болотіну та Піперу.

Насправді фінал цієї історії відкритий. Розенберг-Ставицький намагається скасувати рішення суду. Інсайдери з офісу Бродського мені сказали, що на початку січня там була міні-паніка. Тож подивимося чи викрутиться міністр-утікач, і чи справді Міша Бродський на трьох із Болотіним та Піпером, лишень на цій афері заробить більше, аніж Тім Кук за весь рік. У них є шанс укотре довести, що Apple – то не бізнес, справжній “бізнес” – то афери в Україні.

Андрій Дзиндзя.

Залишіть коментар першим

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.