Блокадники відкрили канал вугіллю терористів

Блокада пропускає контрабанду з ДНР

Організатори блокади, перекривши офіційні сполучення, залишили відкритим залізничний шлях через Єнакієве на Красний Лиман, яким вивозиться контрабандне вугілля з шахти «Жданівська», підконтрольної «міністру вуглепрому ДНР», Руслану Дубровському. СБУ двічі перекривала цей канал контрабанди.

У 2015 році було викрито та припинено фінансування терористичної організації «ДНР» посадовими особами ПАТ «ОП «Шахта Жданівська». За даними СБУ у 2015-ому з цієї шахти було вивезено через територію України та відправлено на експорт 664 900 тон вугілля. Загальна сума контрабанди склала 433 мільйони гривень. Покупцями виступили офшорні компанії FLAME SA (Швейцарія) та ELBERT INVEST LLP (Великобританія).

Наступна спроба відновити схему зафіксована на початку 2016 року. Тоді працівники СБУ викрили продаж вугілля, добутого на шахті «Жданівська» Слов’янській ТЕЦ. У результаті незаконної оборудки терористи одержали 115 мільйонів гривень.

І от тепер під «шумок» торговельної блокади схема знову запрацювала, вагони з вугіллям зі «Жданівської» знову перевозяться на територію, підконтрольну Україні. За допомогою прихованого реєстратора вдалось зафіксувати переміщення з території так званої «ДНР» вантажного потяга з вугіллям:

До місця зйомки зі сторони руху потяга веде лише одна гілка, і гілка ця йде з території так званої «ДНР» повз Вуглегірську ТЕС. Тобто потяги, що підвозять вугілля на Вуглегірську ТЕС рухаються у зворотньому напрямку. На шляху потяга на підконтрольній Україні території немає жодної шахти.
Контрабанда вугілля з ДНР

Дірки у блокаді

Блокада пропускає контрабандуВідповідно, зафіксований на відео вантажний потяг міг транспортувати вугілля тільки з території так званої «ДНР». Пункт призначення потягу, на жаль, з’ясувати не вдалось, проте з огляду на раніше викриті схеми можна припустити, що контрабандне вугілля знову перейде у власність офшорних компаній, а кошти від його продажу — у кишеню до терористів.

На жаль, виразної відповіді на питання, чому цю гілку вирішили залишити відкритою, від учасників блокади отримати так і не вдалось. Натомість виявилось, що мета акції, зовсім не у блокаді як такій, а у приверненні уваги до проблеми обміну полоненими і визнання окупованих територій окупованими.

Тим часом вагони з шахти «Жданівська» продовжують рух. Фактично за рахунок продажу вугілля з цієї шахти відбувається пряме фінансування терористичних угрупувань ДНР та ЛНР.
І замість того, щоб перекрити цей, чи не найочевидніший канал «торгівлі на крові», організатори блокади перекрили сполучення, якими для задовільнення потреб української енергетики завозився антрацит, добутий на шахтах, що хоч і розташовані на окупованій території, проте перереєстровані в Україні і сплачують податки до державного бюджету.

Так, сам факт купівлі вугілля на окупованих територіях викликає обурення і спонукає поставити чимало питань (не дивно, що акція Семенченка привернула стільки уваги!). Але у випадку із наявним форматом блокади ми маємо справу не з перекриттям усіх шляхів товарообігу з окупованими територіями, а з перекриттям лише офіційних сполучень.

За таких умов попит на контрабандне вугілля тільки зростає і, зважаючи на можливість вільного вивозу вугілля із підконтрольних терористам шахт, блокадники фактично не зменшують, а збільшують грошовий потік до ОРДіЛО. Не дивно, що не особливо розумні прибічники так званої «ДНР» відкрито підтримують таку блокаду.

Сумнівно, щоб ситуація із ПАТ «ОП «Шахта Жданівська» була просто випадковим прорахунком організаторів блокади. Все виглядає на те, що за патріотичними гаслами та близькими суспільству вимогами Семенченко приховує лобіювання певних бізнес-інтересів та допомагає відпрацьовувати чергову корупційну схему.

Залишіть коментар першим

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.