За що Лещенку платять російські ЗМІ?!

Лещенко працює на The Moscow Times

Народний депутат України Сергій Лещенко виконує оплачувану роботу для російського видання The Moscow Times. Підтвердження у листуванні та декларації нардепа.

Кілька місяців тому були оприлюднені фрагменти листування Сергія Лещенка з російським виданням The Moscow Times. Як видно з фотографій нижче, мова йде про затримку з перерахуванням коштів на рахунок нардепа. Оскільки йдеться про переказ через бухгалтерію, можемо припустити, що мова про оплату наданих послуг, імовірно, написання статті. Підтвердження знаходимо і у декларації нардепа, де він показує відповідний гонорар у розмірі 3956 гривень.

Переписка Лещенко і The Moscow TimesІ дійсно, на сайті видання знаходимо матеріал за авторством Сергія Лещенка. Публікація Last Chance for Poroshenko у рубриці opinion датована п’ятим травня 2016 року, тоді як мова про оплату відбувається вже у грудні 2016-ого. Така затримка у оплаті послуг відверто дивує, як і обраний шлях транзакції. Зовсім невелика сума (якщо вірити декларації нардепа) була конвертована у долари та відправлена SWIFT-овим переказом через DEUTSCHE BANK TRUST COMPANY.

Переписка Лещенко і The Moscow Times Переписка Лещенко і The Moscow TimesЩо ж до змісту публікації, у ній Лещенко критикує чинного президента Петра Порошенка та прогнозує невідворотність дострокових виборів. Самі по собі дописи на цю тему не рідкість, а от вибір видання для висвітлення подібних думок дивує.

Попри те, що The Moscow Times видається англійською і має не таку агресивну риторику, як одіозні LifeNews чи Russia Today, це все ж кремлівське пропагандистське видання. Власне у The Moscow Times та російських «Ведомостей», що у 2014 році писали про неонацистів у Києві, спільний власник. Обидва видання належать до Sanoma Independent Media, де більш ніж 80% припадає на консорціум російських акціонерів.

Видається мало імовірним, що колишній журналіст Сергій Лещенко не знав цього факту чи не усвідомлював, як подібні публікації використовуються у інформаційній політиці Кремля. З одного боку, критика політичних діячів усіх рівнів – явище цілком нормальне і навіть необхідне для здорового демократичного суспільства, проте абсолютно ненормально, коли цю критику на платній основі продукують для пропаганди країни-агресора.

Залишіть коментар першим

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.