Таємне листування Сергія Лещенка

Сергій Лещенко leshchenko@mail.ru

Замовні статті для Григоришина та спроба шантажу Манафорта — ось що знайшли хакери CyberGuerilla на пошті leshchenko@mail.ru. Нарешті вдалось підтвердити: поштова скринька дійсно належить Сергію Лещенку. На наступних кадрах видно, як нардеп користується зазначеною скринькою під час засідання Верховної Ради, окрім того, саме до цієї еклектронної адреси прив’язано аккаунти Лещенка у Facebook та Twetter.

Першу інформацію зі зламаної скриньки нардепа хакери оприлюднили на своєму сайті у грудні 2015 року. Маючи на меті зацікавити одержаною інформацією респектабельні ЗМІ, учасники CyberGuerilla виклали декілька компрометуючих нардепа скріншотів. Серед оприлюднених матеріалів – фрагменти листування Сергія Лещенка із російським олігархом Костянтином Григоришиним.

Лещенко працює на ГригоришинаЛещенко працює на ГригоришинаЛещенко працює на ГригоришинаВласне, зі скріншотів видно, що Лещенко регулярно виконує замовлення російського бізнесмена: готує замовні статті, збирає та передає третім особам інформацію, а також, разом з «Мустафою» та «Міхо» (імовірно, мова про народного депутата Мустафу Найєма та екс-губернатора Одещини, Міхеіла Саакашвілі) бере участь у «проекті» Григоришина. Саме на таке трактування скріншотів вказують і супровідні коментарі на сайті хакерської групи. Сам Лещенко, цілком передбачувано, причетність до Григоришина як і витік інформації заперечив, назвавши скріншоти «фотографіями фейкових емейлів».

У березні 2016 представники CyberGuerilla повідомили, що матеріали зі скриньки Лещенка в них намагались викупити через представників «респектабельного іноземного видання» працівники Української Правди пов’язані з Григоришиним. У відповідь хакери заявили, що у листуванні є докази того, що Лещенко займався перепродажем секретної інформації, одержаної від генерала СБУ Олега Фролова.

У лютому 2017 поштова скринька leshchenko@mail.ru знову з’явилась на сайті хакерської групи. Цього разу у контексті зламу приватного листування доньки Пола Манафорта. Серед оприлюднених матеріалів знаходимо скріншот з погрозою оприлюднення компромату і вимогою терміново вийти на зв’язок. Погрози надіслані з поштової скриньки mail.pravda@icloud.com. Під повідомленням з погрозами прикріплено скрін листа, підписаного «Сергієм», у якому автор пропонує адресату вийти на зв’язок, інакше буде розпочато офіційне розслідування фактів, якими володіє «Сергій». Автор листа пропонує контактувати з ним за адресою leshchenko@mail.ru.

Лещенко шантажував МанафортаЛещенко шантажував МанафортаУ коментарі виданню Politico Манафорт підтвердив, що викладена хакерами CyberGuerilla переписка справжня, що і він, і його донька отримували листи з погрозами оприлюднити певну компрометуючу інформацію. За словами Манафорта зв’язок шантажисти дійсно пропонували підтримувати з деким на ім’я  Sergii через пошту leshchenko@mail.ru.

Цікаво, що невдовзі після надісланих донці Манафорта погроз у ЗМІ дійсно з’явилась скандальна інформація, що підтверджувала зв’язки Пола Манафорта з Віктором Януковичем. Як не дивно, оприлюднив цю інформацію саме Сергій Лещенко. Очікувано, нардеп заперечив свою причетність до шантажу, на цей раз заявивши, що його поштову скриньку підробили з метою «дискредитації матеріалів про Партію регіонів і Манафорта».

Враховуючи, що листи з погрозами були написані до оприлюднення Лещенком скандальних матеріалів, таке трактування видається мало імовірним. Адже у такому випадку автор листів повинен був заздалегідь знати, що Лещенко має певну інформацію і збирається її оприлюднити. Окрім того, необхідно було мати доступ до скриньки leshchenko@mail.ru, щоб відстежувати реакцію Манафорта. А такий доступ, як ми знаємо, є якраз у Сергія Лещенка.

Залишіть коментар першим

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.