Мустафа Найєм лобіює інтереси сепаратиста Требушкіна

Найєм підтримав сепаратиста Требушкіна

На брифінгу у стінах Верховної Ради Мустафа Найєм публічно підтримав чинного мера Покровська, сепаратиста Руслана Требушкіна, у прагненні об’єднати територіальні громади навколо міста Покровськ. Нардеп заявив, що представники місцевих громад прагнуть до об’єднання, але цьому ніби-то штучно заважають чи то голови сільських рад, чи то правоохоронні органи — із виступу Мустафи це не дуже зрозуміло. Вочевидь, нардеп не особливо розбирався у ситуації, бо навіть Руслана Требушкіна назвав «Трєбушним». Щоправда, абсолютна необізнаність у питанні не завадила нардепу запевняти журналістів, що 85% мешканців навколишніх сіл прагнуть до об’єднання з Покровськом.

А от якби Найєм дійсно поспілкувався з представниками місцевих громад чи хоча б скористався гуглом, то напевне б знав, що у 2014 році, будучи мером Мирнограда (раніше Димитров) Требушкін не тільки збирав та відвозив «гуманітарну допомогу» представникам Беркуту та тітушкам з «антімайдану», називав чину українську владу «хунтою», алей й брав участь у організації того самого «референдуму». Певний час над будівлею міської ради Мирнограда за повної згоди Требушкіна навіть майорів прапор так званої «ДНР». Нині, як бачимо, Руслан Требушкін не поніс покарання за сепаратизм, займає посаду міського голови, більше того, за підтримки «патріотичних» політиків зміцнює свої позиції у регіоні.

Прикметно, що наприкінці минулого року представники СБУ проводили у мерії Покровська обшук, а прокуратура Донецької області навіть відкрила на Требушкіна кримінальне провадження, щоправда не за сепаратизм, а за незаконне збагачення (ст. 368-2) та декларування недостовірної інформації (ст. 366-1). Наразі тривають слідчі дії. У відповідь Требушкін заявив, що дії правоохоронців пов’язані із небажанням представників районної ради допустити об’єднання територіальних громад. Мабуть, саме цей «тиск» з боку правоохоронних органів засуджував у своєму виступі Мустафа Найєм.

Цілком очевидно, що Мустафа виступив на захист Требушкіна без будь-якого, бодай поверхового, вивчення ситуації і, скоріше за все, не з власної ініціативи. Що це було: політичне замовлення, вказівка згори чи банальне бажання піару — з’ясувати тепер непросто, але сам факт відсутності у нардепа мінімальної політичної гігієни насторожує. Цілком закономірно виникає питання: скільки ще таких «випадкових» тем пролобіював і пролобіює Найєм за час своєї депутатської діяльності?

Залишіть коментар першим

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.