
Квартира у новобудові і земельні ділянки в Криму — скандальна нерухомість, задекларована Тетяною Чорновол, виявилась цілком легальною і далеко не такою фешенебельною, як показали ЗМІ. Проте це не зупинило окремих журналістів та політичних діячів від перекручування фактів та звинувачень у «корупційному способі мислення». Що ж, давайте поглянемо на задеклароване майно Тетяни Чорновол і перевіримо чи справді воно настільки елітне, як нам намагаються показати у замовних статтях.
Почнемо одразу з найцікавішого, із найзручнішої теми для маніпуляцій — ділянок у окупованому Криму. Відверто кажучи причин для підозр та обурень тут менше ніж обмаль, бо, по-перше, земля була придбана задовго до війни, окупації чи депутатства Чорновол, у 2008 — 2010 роках, по-друге, показується в усіх деклараціях, по-третє, не вирізняється вигідним розташуванням чи великим туристичним потенціалом. Села Грушівка та Веселе, на території яких знаходяться земельні ділянки родини Чорновол розташовані в глибині півострова, не мають виходу до моря і не лежать у рекреаційній зоні.
Перша ділянка площею 720 м2 знаходиться у селі Веселе і належить батькові депутатки, Миколі Чорноволу. Друга, площею 1513 м2 розташована у селі Грушівка і належить Тетяні Чорновол з 2010 року. На момент придбання нерухомості Микола Чорновол вже не один рік займався розробкою програмного забезпечення та консультування у сфері IT, був власником малого науково-виробничого підприємства «Пріоритет». Тетяна на той час працювала високооплачуваним журналістом і ніяк не була пов’язана з політикою, тому не дуже зрозуміло, як саме ця нерухомість має скомпрометувати депутатку.
Ще один популярний мотив для натяків на корупційну діяльність — квартира у київській новобудові, яку Тетяна Чорновол придбала минулого року. Дані реєстру таке набуття дійсно підтверджують, але з невеличким принциповим уточненням: мова не про купівлю квартири, а про інвестування коштів у незавершений об’єкт будівництва. До речі, у минулорічній декларації депутатка показувала, що володіє «об’єктом, не прийнятим в експлуатацію». Цікаво, що тоді ані ділянки на півострові, ані інвестування у новобудову не викликали такого інформаційного ажіотажу.
Об’єкт будівництва дійсно зареєстрований у Києві по вулиці Світла. Хоча, якщо уважно подивитись на мапу, стане зрозуміло: номінально, це ще територія столиці, фактично — Бориспільський район. До того ж не так далеко від мікрорайону знаходиться станція аерації, що, як ви самі розумієте, зовсім не надає району перспективності.
Розміри квартири теж виявились багато скромнішими, ніж показано у декларації. Тобто загальна площа дійсно 90 м2, але згідно планування квартир, приблизно половину займаються балкон та лоджія, відтак житлова площа становить усього 34.2 м2. Фактично — звичайна квартира у новому будинку.
Заради справедливості варто згадати, що мова про перше і єдине житло Чорновол. Від квартири, яку депутатка мала отримати як дружина загиблого воїна АТО, Тетяна Чорновол відмовилась. Погодьтесь, не надто логічно для «корупційного способу мислення», особливо у світлі не підкріплених фактами інсайдів на тему «як Чорновол вчила давати хабарі».
Від початку своєї депутатської діяльності Тетяна Чорновол разом з дітьми проживає у батьківському будинку у селі Гора Бориспільського району. Будинок загальною площею 158 м2, гараж та земельна ділянка площею 1600 м2 належать батькові Тетяни, Миколі Чорноволу з 2004 року (а земельна ділянка взагалі з 1995-ого). Власне, ось так виглядає ця “таємна” нерухомість. Якщо у вас залишились сумніви, можете зайти у Google maps і прогулятись вулицею Мічуріна.
Підсумуємо: на родину з 5 осіб (Тетяна Чорновол, двоє її неповнолітніх дітей, батько й мати) маємо квартиру у новобудові (придбану ще на етапі будівництва), невеликий приватний будинок з гаражем і присадибною ділянкою, 2 ділянки на території Криму (у селах, що знаходяться не у рекреаційній зоні і не мають виходу до моря). Окрім того мати Тетяни, Наталя Чорновол, з 2007 року володіє двома земельними ділянками (загальною площею 5000 м2) у селі Ритні Вишгородського району.
Уся нерухомість задокументована і показана у декларації. Відомості легко перевірити за допомогою відкритих реєстрів та мап. У такому контексті інформаційний шум, піднятий навколо декларації депутатки можна пояснити або гонитвою за рейтингами і перекручуванням фактів заради чергової сенсації, або браком професійності і бажання проводити елементарну перевірку інформації, або політичним замовленням. Інші варіанти на думку чомусь не спадають.
Навіть дивно для депутата жити настільки скромно. Став поважати Тетяну ще більше