«Таємна нерухомість» Тетяни Чорновол

Нерухомість Тетяни Чорновол

Квартира у новобудові і земельні ділянки в Криму — скандальна нерухомість, задекларована Тетяною Чорновол, виявилась цілком легальною і далеко не такою фешенебельною, як показали ЗМІ. Проте це не зупинило окремих журналістів та політичних діячів від перекручування фактів та звинувачень у «корупційному способі мислення». Що ж, давайте поглянемо на задеклароване майно Тетяни Чорновол і перевіримо чи справді воно настільки елітне, як нам намагаються показати у замовних статтях.

Почнемо одразу з найцікавішого, із найзручнішої теми для маніпуляцій — ділянок у окупованому Криму. Відверто кажучи причин для підозр та обурень тут менше ніж обмаль, бо, по-перше, земля була придбана задовго до війни, окупації чи депутатства Чорновол, у 2008 — 2010 роках, по-друге, показується в усіх деклараціях, по-третє, не вирізняється вигідним розташуванням чи великим туристичним потенціалом. Села Грушівка та Веселе, на території яких знаходяться земельні ділянки родини Чорновол розташовані в глибині півострова, не мають виходу до моря і не лежать у рекреаційній зоні.

Нерухомість Тетяни Чорновол Перша ділянка площею 720 м2 знаходиться у селі Веселе і належить батькові депутатки, Миколі Чорноволу. Друга, площею 1513 м2 розташована у селі Грушівка і належить Тетяні Чорновол з 2010 року. На момент придбання нерухомості Микола Чорновол вже не один рік займався розробкою програмного забезпечення та консультування у сфері IT, був власником малого науково-виробничого підприємства «Пріоритет».  Тетяна на той час працювала високооплачуваним журналістом і ніяк не була пов’язана з політикою, тому не дуже зрозуміло, як саме ця нерухомість має скомпрометувати депутатку.

Ще один популярний мотив для натяків на корупційну діяльність — квартира у київській новобудові, яку Тетяна Чорновол придбала минулого року. Дані реєстру таке набуття дійсно підтверджують, але з невеличким принциповим уточненням: мова не про купівлю квартири, а про інвестування коштів у незавершений об’єкт будівництва. До речі, у минулорічній декларації депутатка показувала, що володіє «об’єктом, не прийнятим в експлуатацію». Цікаво, що тоді ані ділянки на півострові, ані інвестування у новобудову не викликали такого інформаційного ажіотажу.

Нерухомість Тетяни ЧорноволОб’єкт будівництва дійсно зареєстрований у Києві по вулиці Світла. Хоча, якщо уважно подивитись на мапу, стане зрозуміло: номінально, це ще територія столиці, фактично — Бориспільський район. До того ж не так далеко від мікрорайону знаходиться станція аерації, що, як ви самі розумієте, зовсім не надає району перспективності.

Нерухомість Тетяни Чорновол

Нерухомість Тетяни Чорновол

Розміри квартири теж виявились багато скромнішими, ніж показано у декларації. Тобто загальна площа дійсно 90 м2, але згідно планування квартир, приблизно половину займаються балкон та лоджія, відтак житлова площа становить усього 34.2 м2. Фактично — звичайна квартира у новому будинку.

Заради справедливості варто згадати, що мова про перше і єдине житло Чорновол. Від квартири, яку депутатка мала отримати як дружина загиблого воїна АТО, Тетяна Чорновол відмовилась. Погодьтесь, не надто логічно для «корупційного способу мислення», особливо у світлі не підкріплених фактами інсайдів на тему «як Чорновол вчила давати хабарі».

Від початку своєї депутатської діяльності Тетяна Чорновол разом з дітьми проживає у батьківському будинку у селі Гора Бориспільського району. Будинок загальною площею 158 м2, гараж та земельна ділянка площею 1600 м2 належать батькові Тетяни, Миколі Чорноволу з 2004 року (а земельна ділянка взагалі з 1995-ого). Власне, ось так виглядає ця “таємна” нерухомість. Якщо у вас залишились сумніви, можете зайти у Google maps і прогулятись вулицею Мічуріна.

Нерухомість Тетяни Чорновол

Нерухомість Тетяни Чорновол

Нерухомість Тетяни ЧорноволПідсумуємо: на родину з 5 осіб (Тетяна Чорновол, двоє її неповнолітніх дітей, батько й мати) маємо квартиру у новобудові (придбану ще на етапі будівництва), невеликий приватний будинок з гаражем і присадибною ділянкою, 2 ділянки на території Криму (у селах, що знаходяться не у рекреаційній зоні і не мають виходу до моря). Окрім того мати Тетяни, Наталя Чорновол, з 2007 року володіє двома земельними ділянками (загальною площею 5000 м2) у селі Ритні Вишгородського району.

Уся нерухомість задокументована і показана у декларації. Відомості легко перевірити за допомогою відкритих реєстрів та мап. У такому контексті інформаційний шум, піднятий навколо декларації депутатки можна пояснити або гонитвою за рейтингами і перекручуванням фактів заради чергової сенсації, або браком професійності і бажання проводити елементарну перевірку інформації, або політичним замовленням. Інші варіанти на думку чомусь не спадають.

Коментар

  1. Навіть дивно для депутата жити настільки скромно. Став поважати Тетяну ще більше

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.