Співробітника НАБУ затримали на хабарі

Співробітника НАБУ затримали на хабарі

У Сумській області за вимагання хабара затримали Самкового Олександра Івановича – заступника начальника відділу оперативно-технічного управління НАБУ. Як повідомила прес-секретар Юрія Луценка, Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook, співробітник Антикорупційного Бюро вимагав у власниці торгівельної марки та мережі магазинів 300 тисяч доларів США в обмін на припинення стосовно неї кримінального переслідування та закриття кримінального провадження.


У НАБУ заявили, що «Ні одного співробітника НАБУ не затримано за фактом вимагання неправомірної вигоди. Ця інформація, яка була надана прес-секретарем Генерального прокурора України, не відповідає дійсності». Проте, з достовірних джерел журналістам «Розголосу» стало відомо, що мова йде саме про заступника начальника відділу оперативно-технічного управління НАБУ – Самкового Олександра Івановича.

Термінове доповнення: маємо інформацію, що НАБУ намагається оформити звільнення Самкового «заднім числом». Заяви про те, що затримали нібито звільненого ще у лютому працівника, вже почали з’являтися у мережі. Про те, що насправді Самковий є діючим працівником НАБУ, свідчить подана ним декларація. З декларацією держслужбовця можна ознайомитись за посиланням.

Зауважимо, що згідно з чинним законодавством, у разі звільнення співробітник НАБУ мав би подати «Декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність». Натомість на сайті НАЗК бачимо тільки «Щорічну» і «Щорічну виправлену» за 2016 рік.

У заповненій у зв’язку зі звільненням декларації Самковий повинен був звітувати за період, який не був охоплений у попередніх звітах – різниця не лише у назвах, тому «сплутати» тип документу працівник НАБУ не міг ніяк. У випадку, якщо Самкового дійсно звільнили у лютому, він повинен був подати додаткову декларацію за січень-лютий. До того ж подати не пізніше двадцяти робочих днів з моменту звільнення.

У щорічній декларації держслужбовець вказав, що отримав 155 916 грн. матеріальної допомоги при звільненні. Дата одержання допомоги і джерело надходження не вказані. Якщо мова йде не про звільнення з НАБУ, а про іншу, не державну роботу (теоретично Самковий міг стати працівником Антикорупційного бюро на початку 2016-ого), на сайті НАЗК повинна була з’явитись «Декларація особи, що претендує на зайняття посад». Такого документу ми теж не бачимо.

Виходить, що або відомості про походження 155 916 грн доходу у декларації Самкового вказані неправдиво, або службовець ухилився від заповнення визначеного законодавством звіту – у будь-якому випадку маємо махінації із деклараціями.

Залишіть коментар першим

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.