Українська армія купуватиме їжу у росіян?!

Українська армія купуватиме їжу у росіян?!
Юрій Бірюков демонструє президенту сухпай "Пирятинського делікатесу"

Міністерство оборони витратить понад 12 мільйонів гривень на закупівлю сухпаїв у полтавської компанії, яка належить росіянам і продовжує торгувати з російськими підприємствами в окупованому Криму. Особливий цинізм ситуації в тому, що придбані таким способом сухпаї будуть виготовлені українцями, на українській землі, з українських таки продуктів, а кошти від їх продажу отримають громадяни Російської Федерації. Більше того, відкриваючи росіянам доступ до харчування армії, ми створюємо додаткову загрозу життю та здоров’ю наших військових, адже гарантій, що агресор не використає такий доступ для диверсійної діяльності, самі розумієте — не існує.

Мова про товариство з обмеженою відповідальністю «Пирятинський делікатес». Згідно з інформацією на сайті публічних закупівель Prozoro саме ця компанія виграла лот № 4. 15897300-5 на поставку 28 000 польових наборів харчування для наших військових. Загалом на придбання сухпаїв у полтавської компанії тільки за цим лотом планують витратити 6 063 120 грн. Аналогічна сума піде на закупівлю пирятинських сухпаїв через компанію-посередника ТОВ «Фабрика смаку» за лотом № 5. 15897300-5.

 • Україна закуповує у росіян сухпаї для військових
 • За харчі для української армії платитимуть росіянам
 • Українських військових годуватимуть російськими сухпаями
 • Російський сухпай для українських військових

Один комплект добового раціону від «Пирятинського делікатесу» обійдеться державі майже у 217 гривень. Аналогічний набір виробництва цієї ж компанії у мережі можна замовити майже втричі дешевше, усього за 70 — 75 гривень. Нагадаємо, що ще в березні «Пирятинський делікатес» пропонував ці самі продуктові набори за ціною 165 — 193 грн. А ще раніше, у вересні 2016, Юрій Бірюков анонсував закупівлю нових сухпаїв від «Пирятинського делікатесу» за ціною 110 — 150 гривень, додавши, що у майбутньому вартість буде знижено.

Тендери СБУ і торгівля з окупованими територіями

За останні 2 роки ТОВ «Пирятинський делікатес» виграло ще 7 тендерів на загальну суму 3,4 мільйони. Найбільший — у 2015 році від Департаменту господарського забезпечення СБУ. Згідно з записами на сайті Prozoro служба безпеки закупила у полтавської компанії харчових наборів більш ніж на два мільйони гривень. Паралельно ТОВ «Пирятинський делікатес» у тому ж 2015 році продовжував вести торгівлю з підприємствами в окупованому Криму.

Так, з Постанови 21-ого арбітражного суду РФ по справі № А83-1858/2016 дізнаємось, що 5 грудня 2014 року у селі Дейманівка на Полтавщині між ТОВ «Пирятинський делікатес» та зареєстрованим у Росії ООО «К. Арч» було підписано договір поставки заморожених півфабрикатів на загальну суму 2.271.689,70 російських рублів. Причому платіжні реквізити продавця було вказано у ПАТ «Промсвязьбанк» у Москві (сторінка 7).

 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес
 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес
 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес
 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес
 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес
 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес
 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес
 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес
 • Постанова апеляційного суду РФ. Пирятинський делікатес

Згідно з цією ж постановою 20 квітня було зафіксоване переміщення вантажів «Пирятинського делікатесу» на територію півострова з розмитненням за законами Російської Федерації. Фактично, такими діями керівництво компанії визнало Крим російською територією. Що і не дивно, враховуючи російське громадянство засновників та керівників підприємства.

Бізнес клану Хідірян

Останній запис у державному реєстрі говорить нам, що ТОВ «Пирятинський делікатес» належить британській компанії Beverlaif LLP. Кінцевий бенефіціарій — громадянин Вірменії Андранік Велян.

Якщо ж копнути трохи глибше, з’ясуємо, що першими засновниками ТОВ «Пирятинський делікатес» виступали громадянка Російської Федерації Хідірян Тамара Леонтіївна та громадянин України Мамоян Дживан Саітович. У 2010-ому Мамоян вийшов зі складу акціонерів і згодом відкрив власне підприємство ТОВ «Моріс-Каховка». Єдиною власницею «Пирятинського делікатесу» залишилась росіянка Тамара Хідірян.

З 2012 року серед засновників компанії з’явились офшорки «Нуова Коммерс ЛТД», «Фортеза Інвестінг ЛТД» та Партнерство з обмеженою відповідальністю «Беверлайф». Поступово усі 100% статутного фонду перейшли до останньої компанії, а у 2017-ому у якості кінцевого бенефіціарія з’явився нібито вірменин Велян Андранік.

Насправді усі ці переміщення суто декоративні, адже Beverlaif LLP теж входить до родинного бізнесу клану Хідірян. Власне до 2014 року власниками Beverlaif LLP виступали Арсен Хідірян — молодший брат чоловіка Тамари Хідірян, Самвела, та Амаля Нерсесян, яка теж перебуває з Хідірянами у досить тісних родинних стосунках.

Зокрема, у реєстраційних даних Благодійного фонду імені Хідірян Оганеса Місаковича зазначено, що Амаля проживає у Москві по вулиці Братиславська 25, кв. 15. За цією ж адресою у різний час були прописані Арсен, Самвел, Мисак та Оганес Хідіряни. Окрім того, згідно з реєстраційними записами ТОВ «Еверест-Груп» та ТОВ «Спец Агро Транс» Самвел Хідірян проживає у Київській квартирі Амалі Нерсесян по вулиці Панаса Мирного 27, кв.8. Детальніше про клан Хідірян читайте за посиланням.

Зміна дійових осіб

У 2014 році частка Арсена Хідіряна у Beverlaif LLP була переписана на вже відомого нам Андраніка Веляна. Цікаво, що така зміна відбулась одразу в усіх британських компаніях клану: Beverlaif LLP, Waymix Trade LLP та Eko Inter Food LLP. Про те, що Андранік Велян не випадкова особа, говорять і уставні документи Various Building LLP, власниками якої 50 на 50 зареєстровані Андранік Велян та Амаля Нерсесян.

Прикметно, що в документах усіх 4 компаній до березня 2017 року Андранік фігурує як громадянин Російської Федерації. Лише у березні 2017 у документах Beverlaif LLP з’являється повідомлення про те, що Велян відтепер нібито резидент Вірменії. Цікаво, що подібний документ з’явився лише у записах Beverlaif LLP. Очевидно, для решти компаній, які не пов’язані з Україною, Веляну було зручніше залишатись громадянином Росії.

Така метаморфоза відбулась не тільки з Веляном. У лютому 2017 року серед документів Waymix Trade LLP з’явилось аналогічне повідомлення про зміну прописки Самвела Хідіряна. Відтепер Самвел зазначений як резидент України. При цьому в записах усіх не пов’язаних з Україною компаній, Самвел, як і Андранік, залишається резидентом Російської Федерації, що наштовхує на думку про фіктивне або ж подвійне громадянство представників клану.

Щедра іпотека для поліцейського

У тому ж лютому 2017-ого Самвел Хідірян здійснив досить нелогічну фінансову операцію — на 5 років видав під іпотеку невеликої квартири у Ніжині 1 мільйон 350 тисяч гривень працівнику Київської поліції з департаменту захисту економіки, Сусло Геннадію Олександровичу. А нелогічна ця операція тим, що за декларацією Геннадія Олександровича, оціночна вартість нерухомості у 35,5 разів менша за суму іпотеки — лише 38 тисяч гривень. За досить характерним збігом обставин дружина полісмена, Сусло Алла Миколаївна, працює на ТОВ «Пирятинський делікатес», який нібито нічого спільного з Хідірянами більше не має.

Ризикнемо припустити, що така нелогічність у фінансових питаннях пояснюється певними послугами, які працівник Національної поліції надав російському бізнесмену. Не здивуємось, якщо у результаті цих послуг у Самвела Хідіряна з’явились юридичні підстави записатись резидентом України. Хоча, можливо, ми занадто прискіпливі та підозрілі, і насправді чесний та благородний бізнесмен просто вирішив допомогти родині колишньої підлеглої своєї дружини. Сподіваємось, істина буде незабаром встановлена нашими правоохоронцями.
Самвел Хідірян: Іпотека для поліцейського

Що в підсумку?

Як бачимо, зміна реєстраційних даних ТОВ «Пирятинський делікатес», Beverlaif LLP та Waymix Trade LLP носила швидше декоративний характер і досить вдало співпала з початком активної участі «Пирятинських делікатесів» у тендерах Міністерства Оборони. Продукцію підприємства піарив і всіляко просував сам Юрій Бірюков, тож мати при цьому російську прописку компанії було, м’яко кажучи, не до лиця, особливо після того, як на російське походження нових сухпаїв звернули увагу журналісти.

Відтак усі пов’язані з Росією персонажі були приховані, замість них на сцену вийшли ще нескопрометовані суфлери, а по факту — компанія, як була, так і залишилась у власності росіян, як торгувала, так і продовжила торгувати з російськими підприємствами в окупованому Криму, фактично визнавши півострів російською територією. Для Росії вести торгівлю по два боки від лінії фронту справа звична. Але чи готова Україна платити за провізію для наших військових бізнесменам країни-агресора, через дії якої ми власне і змушені цю провізію закуповувати?!

Коментар

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.