Велике крадівництво Лабазюка

Хто і як перетворює президентське “велике будівництво” у крадівництво: фірми підконтрольні нардепу Сергію Лабазюку накрило СБУ. 

https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-blokuvala-nezakonnyi-vydobutok-korysnykh-kopalyn-na-miliony-hryven-na-khmelnychchyni

Нахабству просто немає меж: на Хмельниччині техніка прямо з наклейками “Велике будівництво” незаконно видобувала корисні копалини без дозволів. На  5 одиниць техніки вартістю в 10 мільйонів, що належить компаніям ПрАТ “Хмельницьке шляхово-будівельне управління №56” та ТОВ “Агрохімбуд”,  накладено арешт. 

СБУшники підозрюють, що глина та пісок, що видобувалися, йшли на будівництво доріг та виготовлення цегли. Один із заводів “цегельної імперії” Лабазюка знаходиться прямо біля кар’єрів – у селі Москалівка Ярмолинецького району (володіє майном його ТОВ “Подільський цегельник”).

А серед фірм, що вели незаконну діяльність – ПрАТ “Хмельницьке ШБУ №56” підконтрольна Лабазюку. Ця компанія тільки у 2020-21рр. виграла тендерів з бюджетів на будівництво доріг на понад 5 мільярдів (!), частина з яких – понад 3 мільярди у рамках “Великого будівництва”. Йдеться відразу про декілька регіонів, зорема, і Хмельниччину. Звідти і брендований транспорт, що незаконно пахав на подільських кар’єрах. Взяв гроші від держави, надра вкрав у народу – запорука успішного бізнес-проекту.

19 січня, два дні після арешту техніки компаній ПрАТ “Хмельницьке ШБУ №56” та ТОВ “Агрохімбуд” (ще одна фірма підконтрольна Лабазюку, що здійснювала роботи) почали судитися, щоб повернути його. 

https://youcontrol.com.ua/judgedoc/?documentId=94248169&cid=15355620

Саме завдяки цим відкритим даним судового реєстру і вдалося розмотати клубок. Обидві вищезазначені фірми підконтрольні нардепу від групи “За майбутнє” Лабазюку, а їхні інтереси у суді представляє його багатолітня помічниця, уповноважена на виборах адвокат Наталія Сапьолкіна. Вона ж є співзасновницею ТОВ “Юридична компанія “Епіслон груп”, де уповноваженим та співзасновником є Микола Заганяч. Він же уповноважений обласної організація партії “За майбутнє”, а його дружина депутат Хмельницької міськради від цієї партії. Свій до свого по своє! Як бачимо, Лабазюк навіть особливо і не намагається приховати, що особисто впливає на процес. 

Суди щодо зняття арешту Лабазюк програв (останній 2 лютого), а самої техніки на штрафмайданчику у Ярмолинцях не знайдено. Місцеві кажуть, що вона евакуйована до столиці. Лейбли “Великого будівництва” на фотографіях на сайті СБУ заретушовані та мені вдалося отримати фотографії від жителів села, які були свідками крадіжок та затримання. І там все чітко видно. 

У СБУ стверджують, що ділки здійснювали незаконний видобуток корисних копалин на самовільно зайнятій земельній ділянці державної форми власності площею 4,3 гектара. За попередньою оцінкою фахівців, з родовища протиправно вивезено понад 8,5 тисячі тонн корисних копалин орієнтовною вартістю 5 мільйонів гривень.

Вище лише частина зібраної інформації в рамках резонансної історії. Детальніше трохи згодом у спеціальному журналістському розслідуванні. 

Нагадаю, що раніше, у 2017-му, коли сбушники виявила зловживання на будівництві доріг з боку “ШБУ №56” та встановили, що компанія контролюється Лабазюком через його “Аграрна комапнія 2004”. Тоді під час обшуків нардеп з кулаками накинувся на спецслужбовців. Як воно буде цього? І цікаво Президент Зеленський в курсі, хто і як освоює кошти на “великому будівництві”, перетворюючи його у крадівництво?  

Залишіть коментар першим

Залишити коментар

Ваш e-mail не буде опубліковано


*


Модерацію коментарів ввімкнено. Можливо знадобиться трохи часу, щоб Ваш коментар з’явився.